error code: 522 Nevşehir Aşk Vadisi Kamp Alanı - Gezi ve seyahat
e
sv

Nevşehir Aşk Vadisi Kamp Alanı

avatar

Nuran Taşkent

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Nevşehir, ülkemizde en yerli yabancı turist alan bölgelerden bir tanesidir. Özellikle balayı, evlilik teklifleri gibi günlerde daha fazla tercih edilen Nevşehir’in en popüler turistik bölgesi şüphesiz Kapadokya’dır. Kapadokya’nın pek çok belirli gezilip görülecek yeri bulunmaktadır. Kapadokya’nın görülmeye gezmeye değer doğa harikası bölgelerinden bir tanesi de Aşk Vadisi ya da diğer adı ile AşıklarVadisidir. Bu vadi sadece gezi, yürüyüş gibi amaçlar için değil kamp yapmak için de tercih edilmektedir. Kapadokya manzarasının en güzel seyredilebileceği bir izleme bölgesidir. Nevşehir’in en önemli özelliklerinden bir tanesi olan büyüleyici gün batımı ve gün doğumunu buradan en iyi şekilde takip edebilirsiniz. Kamp yaparken güzel manzaraları daima çevrenizde görmek ve doğal güzelliklerin yanı başında bulunmaktan keyif alıyorsanız Aşk vadisi kamp alanı uygun bir tercih olacaktır.

Aşk Vadisi Kamp Alanı Ayrıcalıkları

Aşk vadisinde kamp yapmayı düşünen biri bu bölgede yalnızca çadır kampı değil dilediği takdirde Karavan kampı da yapabilir. Aşk vadisinin görüntüne bakıldığında ıssız bir alan gibi gözükse de Aşk vadisi kamp alanı çevresinde pek çok restoran ve kafe bulunmaktadır. Acıktığınız takdirde bu restoranlarda sabah akşam yemek bulabilir ya da serinlemek veya ısınmak için küçük kafelerde bir şeyler içebilirsiniz. Ancak kendi yiyecek ve içeceğinizi kendiniz getirmeyi tercih ederseniz de bu sorun olmayacaktır. Kamp alanına kendi yemeğinizi ve suyunuzu getirebilirsiniz.

Kamp yaparken tuvalet, elektrik gibi ihtiyaçlar yakınlardaki işletmelerden karşılanmaktadır. Bunun için ayrı bir yer bulunmadığı gibi yine aynı şekilde temiz su da çevredeki marketlerden karşılanmaktadır. Dileyen kamp sever suyunu kendi getirebilmektedir.

Aşk Vadisinde Kamp Yapacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Aşk vadisindeki tepecikler oldukça kısa olduğundan ve Nevşehir yaz aylarında çok fazla güneş aldığından dolayı aşk vadisinde hiç denecek kadar az gölgelik alan oluşmaktadır. Kamp severlerin sorun yaşamaması adına gölgelik ya da şemsiye tercih edilebilir. Bu sayede kamp yapılan alanın güneş alması engellenebilir.

Bunun yanı sıra Peri bacaları gibi daha nice doğal güzelliği bünyesinde barındıran Nevşehir’in temiz kalması adına ve diğer kamp severlerin alanı temiz bulması adına gelen ziyaretçilerden temiz olması beklenmektedir. Kamp atıklarının uzun süreli kamplarda sürekli olarak temizlenmesi ve kamp bittiğinde kamp alanının temiz bırakılması gerekmektedir. Birçok kişinin de bu kamp alanını ziyaret edip rahatça kampını yapması için kamp alanını kampçılar bulduğu gibi bırakmalıdır.

Aşk Vadisi Kamp Alanı Fiyatları

Nevşehir’in bu doğa harikası kamp alanında kamp yapmak ücretsizdir. Tek yapılması gereken çadır ya da karavan ile kamp alanına yerleşmektir. Hem ücretsiz hem de eşsiz bir kamp imkânı sunan aşk vadisi kamp alanı Nevşehir’de yer alan en iyi kamp alanlarından biri olduğu gibi doğaseverlerin de çok fazla tercih ettiği bir yerdir.

Sıradaki içerik:

Nevşehir Aşk Vadisi Kamp Alanı