error code: 522 Arapgir Kamp Alanı - Gezi ve seyahat
e
sv

Arapgir Kamp Alanı

Malatya/ Arapgir kamp alanına gitmek isteyenler için mini kılavuz hazırladık.
avatar

Nuran Taşkent

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Malatya’nın bir ilçesi olan Arapgir, kamp denince Türkiye’de akla gelen alanlardan bir tanesidir. Her sene belirli kamp etkinliklerinde de binlerce kişi ağırlayan Arapgir’in çadırınızı alıp gidebileceğiniz birçok ücretsiz kamp yapma alanı bulunmaktadır. Belediyenin karşı çıkmadığı herhangi bir alana dahi çadırınızı kurabilirsiniz. Doğal güzellikleri ile insanı büyüleyen bu ilçenin en etkileyici yanı ise temiz tatlı su kaynaklarıdır. Kamp yaparken karşılaşılan en büyük sorun genellikle tatlı su kısıtlılığı iken Arapgir’de akan her su içilebilir derecededir. Çeşmelerden şelalelerden soğuk tatlı su akmaktadır. Çevre illerden dahi Arapgir’e su doldurmak için gelenlerle karşılaşmak mümkündür. Bu su kaynaklarına yakın da kamp alanları bulunmaktadır. Çadırınızdan çıktığınız gibi yemyeşil ağaçları ve akan temiz bir su görmek muhtemelen kampseverleri heyecanlandıracak bir olaydır. Henüz çevre iller dışında kamp için tercih eden çok kişi olmadığı ve belediyenin bu konuda titiz davranmasından dolayı kamp alanı da oldukça temizdir.

Arapkir Kamp Alanı İmkânları

Arapgir’de kamp yapan kampçılar halkın sıcakkanlılığından ve doğanın güzelliklerinden bahsetmektedir. Küçük bir çarşısı olan Arapgir’in merkezine bu kamp alanından ulaşmak da oldukça kolaydır. Yürüyerek dahi çarşıya gidip gerekenleri temin edebilirsiniz. Kamp yapan kişiler bu tür detayları önemsiyorsa Arapgir kamp alanı iyi bir tercih olacaktır. Arapgir’de yalnızca bir kamp alanı bulunmamaktadır. Kişiler dilerse Arapgir’in çıkışına doğru olan diğer bir kamp alanını da tercih edebilir. Bu kamp alanları son derece güvenlikli olduğu gibi yılın belirli aylarında kampçılar ile dolu olmaktadır. Yani tek başına kamp yapmayı sevmeyip grupça hareket etmekten hoşlanan kampçılar da Arapgir kamp alanı içerisinde kamp yapabilir. Arapgir ne kadar Doğu Anadolu’da yer alsa da yazları Malatya merkeze göre ve Doğu Anadolu’ya göre genellikle serin olmaktadır. Bahar aylarında ve bazı yaz günleri yağmur almaktadır. Serin yerleri kamp için tercih eden kişiler Arapgir’i de mutlaka göz önünde bulundurmalıdır. Su kaynağının yanında yer alan kamp yerleşkeleri suyun ve ağaçların sağladığı ekstra bir serinliği de sunmaktadır.

Arapgir Kamp Alanını Kimler Tercih Edebilir

Kamp yapmak isteyen çocuklu bir aileden tutun tek başına kamp yapanlar da Arapgir’i tercih edebilir. Sağlanan güvenli ve her yaştan doğasevere hitap etmesi ile oldukça sevilmektedir. Kamp yapmak için arkadaş grubunuzla, ailenizle, iş arkadaşlarınızla olsun hiç fark etmeksizin Arapgir’i tercih edebilirsiniz.

Arapgir Kamp Alanı Ücretleri

Arapgir’de kamp yapmak için ücretli bir alan bulunmamaktadır. Tüm kamp alanları halka açık bir şekilde ücretsiz hizmet sunmaktadır. Her yıl özellikle Malatya ve çevresinden pek çok kampseveri ağırlamakta olan Arapgir kamp alanı Türkiye’nin her yerinden ve hatta turistleri kabul etmektedir. Temizlik ve doğa konusunda seçici olan kampçılar Arapgir’den oldukça memnun kalmaktadır.

Sıradaki içerik:

Arapgir Kamp Alanı