error code: 522 Eskişehir’in En Meşhur Lezzet Durakları - Gezi ve seyahat
e
sv

Eskişehir’in En Meşhur Lezzet Durakları

eskişehir gurme
avatar

Gezenti

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Eskişehir, Türkiye’nin 25. Büyük şehri. İki devlet üniversitesine sahip olan şehir öğrenci şehri olarak da bilinmektedir.  Bu özelliği ile oldukça hareketli ve aranılan her şeyin rahatlıkla bulunabildiği bir yer.

Eskişehir’in en işlek yerleri arasında olan adalar ve Doktorlar Caddesi etrafında sayısız cafe ve restoran bulunuyor. Sadece bu bölge ile sınırlı kalmayarak sizler için Eskişehir’in en meşhur lezzet durakları listesini derledik.

Papağan Çiğ Börek

Eskişehir denince akla ilk olarak çiğ börek gelir. Bu yüzden Eskişehir’e gidip de çiğ börek yemeden dönerseniz kendinize büyük haksızlık etmiş olacaksınız. Eskişehir ve çiğ börek denince akla ilk Papağan Çiğ Börek Salonu gelir. 1975 yılından beri aynı kalitede hizmet veren çiğ börek salonu hem Eskişehirliler hem de ziyaretçiler tarafından oldukça popülerdir.

Kasr-ı Nur Kahvaltı Evi

Eskişehir’e gelip gezilecekler listenize başlamadan önce enerjiniz yerinde olmalı. Çünkü Eskişehir’de neredeyse her yere yürüyerek ulaşmak mümkün. Bu yüzden de güzel bir kahvaltı ile güne başlamak iyi olacaktır. Eskişehir’in tarihi yerlerinden biri olan OdunpazarıKasr-ı Nur Kahvaltı evini içinde barındırıyor.  205 yıllık bir geçmişe sahip olan kahvaltı evine giderek eski bir Osmanlı konağında lezzetli yiyeceklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Abdüsselam Balaban Kebap Salonu

Eskişehir’in meşhur lezzet durakları deyince listede olması gereken yerlerden biri de 71 yıldır hizmet veren Abdüsselam Balaban Kebap Salonu. Eskişehir’in meşhur tatlarından biri olan balaban kebabı o kadar nam salmış ki çevre illerden Eskişehir’e sırf bu lezzeti yemek için gelen kişiler oluyor.  Unutmadan söyleyelim, Abdüsselam Balaban Kebap Salonu pazar günleri kapalı.

Ciğerci Ahmet

Son yıllarda iyice popülerleşen ciğer restoranlarından Ciğerci Ahmet’in ciğeri kadar tavuk şişi de ünlü. Restoran canlı müzik etkinlikleri ve otantik dekorasyonu ile şehrin göz bebeklerinden biri.

City Burger House

Nerde olursanız olun burger yemek her zaman vazgeçilmezdir. Özellikle gurme burgerlar için nereye olsa gidilir. Şehirdeki en iyi burgeri bulabileceğiniz yerlerden biri City Burger House. Özel olarak hazırlanan JackDanielsburger herkesin favorisi.

Neyzen Meyhanesi

Neyzen Meyhanesi servisi, ortamı, dekorasyonu ve mezelerini unutamayacağınız Eskişehir’in en meşhur lezzet durakları arasında. Mekânda canlı fasıl müziği ve çeşitli deniz ürünü yemekleri bulunuyor. İç Anadolu’da kendini Ege’de hissetmek isteyenler için güzel bir alternatif.

Kara Kedi Bozacısı

Kış aylarında en sevilerek tüketilen içeceklerden boza, Kara Kedi Bozacısı’nın önünde ayak üstü tüketilmektedir. Boza sevmeyen kişilerin bile sırf o ortamda olmak için boza içemeye heveslendiği, yaz aylarında da meyve sularının yok sattığı Kara Kedi Bozacısı Eskişehir’li vatandaşlar için bir klasik haline gelmiş.

Tarihi Balkan Helvacısı

Eskişehir’e özgü yiyeceklerden biri olan met helvasını bulabileceğiniz Eskişehir’in en meşhur lezzetdurakları arasında yer alan bir adres. Taze ve günlük üretim olmasından dolayı rağbet oldukça fazla bu yüzden akşama kalmayabiliyor.

Sıradaki içerik:

Eskişehir’in En Meşhur Lezzet Durakları