error code: 522 Madrid Yılbaşı Tatili - Gezi ve seyahat
e
sv

Madrid Yılbaşı Tatili

Madrid Yılbaşı Tatili
avatar

Gezenti

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Madridliler ve Madrid’e gelen turistler yılbaşı gecesi Puerto del Sol Meydanı’nda bulunan saat önünde toplanıyor ve şans getireceğine inandıkları şekilde 12 adet üzüm yiyorlar. Eğer yerel ritüeller hoşunuza gidiyorsa Madrid’de çok farklı bir yılbaşı deneyimi yaşayabilirsiniz. Üstelik Gran Via’da gerçekleşen muhteşem havai fişek gösterileri de cabası.

Yeni yılı tüm güzellikleriyle İspanya’da karşıla Akdeniz’in 2000 yıllık geçmişi ile gelenekçi, kaşif, dinamik ve yenilikçi kenti Barcelona’ya zengin mutfağı, masallardan çıkma eserleri, katedralleri, görkemli sarayları ile aşık olacaksın! Picasso, Gaudi, Dali gibi bir çok dahi sanatçıyı beslemiş İspanya’da kendini canlı ve organik bir tarih bahçesinde bulacaksın

Madrid de  Yılbaşı

enekivjuwaafoo5

Madrid Yılbaşı Tatili

Meydanları, sarayları, müzeleri ile Avrupa’nın en güzel başkentlerinden Madrid’de geç kapanan mağazalarda gönlünce alışveriş yapıp, sokaklarında kaybolmak isteyeceksin. 24 saat yaşayan Valencia’da ise şehrin atmosferine kapılmamak mümkün değil.

yılbaşı gecesi çılgın bir kalabalığın bu bölgedeki saat kulesinin önünde toplanıp gece yarısı olduğunda çanın her vuruşunda bir üzüm tanesi yiyerek yeni yılın kendilerine şans getirmesini dilemeleri.

Madrid’deki geleneğe göre yılbaşında Puerto del Sol Meydanı’ndaki saatin önünde toplanıyor, yeni yılda şans getirmesi için 12 tane üzüm yeniyor. Ardından şehrin en ünlü caddelerinden Gran Via’ta toplanarak havai fişek gösterileri izleniyor.Covid dolayısı ile geçen yıl yılbaşı kutlanmamıştır.

Sıradaki içerik:

Madrid Yılbaşı Tatili