error code: 522 Eğriova Yaylası Kamp Alanı - Gezi ve seyahat
e
sv

Eğriova Yaylası Kamp Alanı

avatar

Nuran Taşkent

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kamp yapmak isteyen kişilerin en büyük sıkıntılarından biri de kamp alanlarının yaz turizminin yapıldığı yerlerde olduğunu sanmasıdır. Başkent Ankara’da da kamp atmak isteyenler için çok güzel kamp alanları bulunmaktadır. Bunlardan biri Beypazarı ilçesine bağlı olan Eğriova yaylası kamp alanıdır. Bu kamp alanı İç Anadolu Bölgesinde ya da doğrudan Ankara’da kamp atmak isteyen kişiler için en güzel yerlerden biridir.

Eğriova Yaylası İmkanları

Eğriova yaylası içerisinde kamp yapmak isteyen kişiler 30 hektarlık bir alanla karşılaşacak. Bu alanın neredeyse tamamı hem çadır kampı için hem de karavan kampı için son derece uygun. Sarıçamlarla kaplı alanın kuzeyinde Eğriova Göleti bulunmaktadır. Çevrede çok sayıda hayvan ve bitki bulunmaktadır. Bunların kampa engel olmadığı kampçılar tarafından belirtilmektedir. Ankara’nın merkezine 135, Beypazarı merkeze ise 47 Km mesafede bulunan bu tabiat parkı doğaseverlerin sıklıkla tercih ettiği mekanlardan bir tanesidir.

Eğriova yaylası kamp alanı içerisindeki imkanlar bu kadarla sınırlı değildir. Turist çekim merkezi olan bu bölgede farklı aktiviteler de yapılmaktadır. Flora ve fauna gözlemlemek isteyen kişiler için gözlem yerleri, bisiklet turu yapmak isteyen kişiler için bisiklet alanı bulunmaktadır. Doğal yaşamın içerisinde doğa yürüyüşü olmazsa olmazdır, bunun için de yürüyüş alanları vardır. Manzaranın içerisinde olunca yapılabilecek en iyi aktivite fotoğraf çekimidir. Fotoğraf çekmek için de alan harika imkanlar yaratmaktadır. Aynı zamanda isteyen kampçılar bir kişi a da grupla doğa sporlarını burada yapabilirler. Alan pek çok doğa sporu için uygundur. Bungalov kamp alanı yoktur bu yüzden gelecek kampçılar hava koşullarını göz önünde bulundurmalı ve bu doğrultuda ekipman getirmelidir.

Balık tutkunu olan kişiler burada oltayla avlanabilirler, gölet alanı olta balıkçılığı için uygundur. Kano, okçuluk ve dağcılık gibi sporların tümü bu alanda mevcuttur. O yüzden bu branşlarla ilgilenen ya da o an için yapmak isteyen herkes yüksek güvenlik önlemleriyle sporlara dahil edilmektedir. Bisiklet sporu yapmak isteyen kişiler ise bisikletlerini kendileriyle beraber getirmelidir. Alanda ücretli bisiklet temin edebilecekleri bir yer bulunmamaktadır.

Eğriova Yaylası Kamp Ücretleri

Eğriova yaylası kamp alanı için kişilerin bazı ücretler ödemesi gerekmektedir. Bu ücretler alandaki konaklama, eşyalar, tuvalet gibi ihtiyaçların giderilebileceği alanların varlığı, otopark ihtiyacının giderilmesi gibi sebeplerle alana girişte ödenmektedir.

Tek başına girmek isteyen kişilerin yapması gereken ödeme: 10 TL.

İndirimli giriş yapabilen kişilerin yapması gereken ödeme: 5 TL.

Bisiklet için gereken ödeme: 10 TL

Motosiklet için gereken ödeme: 20 TL.

Otomobil/kamyonet için gereken ödeme: 30 TL.

Minibüs için gereken ödeme: 90 TL.

Midibüs için gereken ödeme: 160 TL.

Otobüs girişi için gereken ödeme: 270 TL.

Çadır kiralamak için bir günlük ödeme: 40 TL.

Misafirhane için günlük ödeme: 115 TL.

Sıradaki içerik:

Eğriova Yaylası Kamp Alanı