error code: 522 Ordu Yoroz Kamp Alanı - Gezi ve seyahat
e
sv

Ordu Yoroz Kamp Alanı

avatar

Nuran Taşkent

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ordu, Karadeniz ikliminin en çok hissedildiği dağları tepeleri yemyeşil doğa harikası bir ildir. Yeşil kamp yapmayı sevenlerin ilk tercihlerinden bir tanesi olması nedeniylepek çok kamp alanı seçeneği de bulunmaktadır. Ordu’nun ormanlık alanları çok fazla olduğu gibi bölümlere ayrılmaktadır. Belirli ormanlara girişler serbestken bazı ormanlara giriş mümkün değildir. Girilmesi serbest halka açık ormanlarda kişilerin kamp yapmasına izin verilebilmektedir. Bu kamp yapılmasına izin verilen ormanlık alanlardan bir tanesi olan Ordu Yoroz Kent Ormanı Kamp Alanıher yıl yüzlerce ve hatta binlerce kamp severi ağırlamaktadır. Özellikle yaz aylarında diğer kamp alanları ile kıyaslandığında daha iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun ilk nedeni elbette yazın kavurucu sıcağında Ordu’nun serinliğinden yararlanmaktır. Ordu yaz kış soğuk bir il olarak bilinmektedir. Yaz aylarında bile tam bir sıcak görmek söz konusu değildir. Yazın uzun süreli bir kamp yapmak ve serin bir yere kaçmak isteyenlerin tercihi Ordu Yoroz Kent Ormanı Kamp Alanı olabilir.

Yoroz Kent Ormanı, Ordu’nun Saraycık beldesinde bulunan içerisinde çeşitli doğa sporlarının da yapıldığı eşsiz bir doğa harikasıdır. Yoroz tepesinde bulunan bu ormana çıkarken tepeler ve patikalar ile zorlu bir yol kamp severleri beklemektedir ancak zirveye ulaşıldığında görülen manzara tüm yorgunluğa değdiğini gösterecek şekildedir.

Ordu Yoroz Kent Ormanı Kamp Alanı’nı Niye Tercih Etmelisiniz?

Yoroz Kent Ormanı Kamp Alanı Ordu merkezden uzak ve ulaşımın zor olduğu bir bölgedir. Buraya kendi özel arabası olanlar tabelalar yardımı ile gidebilirken özel aracı olmayanlar Saraycık arabalarına binip belirli bir yolu araba ile geri kalan yolu da otostop ile gidebilir. Bu zorlu yolculuğun ardından sizi kamp alanında güzel bir doğa yürüyüşü alanı beklemektedir. Uzun ve zaman zaman zorlu doğa yürüyüşlerinden keyif alıyorsanız Ordu Yoroz Kent Kamp Alanı iyi bir seçim olacaktır. Doğa ile iç içe serin bir kamp alanı olan Yoroz Kent Ormanı sadece kampçıların değil doğasever yerli yabancı turistlerin ya da yerli halkın da uğrak bir alanıdır. Birçok kişi tarafından bilinmesinde rağmen ulaşımın zorlu olmasından dolayı sakin bir alandır. Bu yüzden kafa dinlemek isteyen ve kamp yaparken sakinlikten yana olan eğlence ve yoğun bir programa ihtiyaç duymayan kişilere önerilmektedir.

Ordu Yoroz Kent Ormanı Kamp Alanı Ücreti

Ordu Yoroz Kent Ormanı Kamp Alanı içerisinde hem gezmek hem de kamp yapmak ücretsizdir. Ancak yiyecek içecek gibi şeyler kamp alanında sağlanmamaktadır. Ormanın alt girişinde bulunan büfe-cafe gözleme, çay, tost gibi basit yiyecekler hazırlasa da kamp alanının kendine özel yemek kısmı bulunmamaktadır. Bu yüzden yapılacak kamplarda öncesinden bir hazırlığın yapılması önerilmektedir. Bununla birlikte tuvalet ve elektrik gereksinimi de yine ormanın girişindeki işletmeden sağlanmaktadır.

Sıradaki içerik:

Ordu Yoroz Kamp Alanı