error code: 522 İstanbul’da Gidilmesi Gereken Kahveciler - Gezi ve seyahat
e
sv

İstanbul’da Gidilmesi Gereken Kahveciler

İstanbul’da Gidilmesi Gereken Kahveciler
avatar

Gezenti

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kahve kültürümüzün değişmesiyle birlikte hayatımıza üçüncü nesil kahveciler girmeye başladı. Hem kahvesi hem tasarımı ile ilgi çeken İstanbul’da gidilmesi gereken kahvecileri sizler için sıraladık.

PetraRoastingCo.

PetraRoastingCo. İstanbul’un son yıllardaki en ünlü isimlerinden biri. İstanbul da olan birden fazla şubesi sayesinde online kahve satışı da yapıyor. İstanbul Topağacı şubesinin iç mekânı, sağlıklı ve lezzetli atıştırmalıkları misafirlerini kendine bağımlı yapıyor.

Kronotrop

İlk yıllarında küçük bir kahveci olarak Galatasaray’da faaliyet gösteren dükkân yıllar içeresinde büyüyerek marka haline gelmeyi başardı. İstanbul dışında Antalya, Isparta, Adana ve Ankara’da olmak üzere toplam 14 şubesi olan kahve zinciri kesinlikle gidilmesi gereken kahveciler arasında.

Sürdürülebilir tarımı destekleyen ve yüzde yüz doğal ürünler üretip bu ürünleri müşterisi ile paylaşan kuruluş kendine has lezzetlere de yer veriyor. Müşteriler tarafından sıklıkla tercih edilen içeceklerden biri olan lavantalı buzlu çayı kesinlikle denemelisiniz.

CoffeeDepartment

İstanbul Balat’ın en popüler kahvecisi olan CoffeDepartment, organik kahveleri türlü demleme çeşitleri ile demlenerek müşterilerine ikram ediliyor. Eşsiz kahve lezzetlerine sahip mekân o kadar meşhur ki gördükleri ilgi ile İstanbul’un farklı konumlarına şube açma girişimleri içerisindeler.

Ayıbedenler

Beşiktaş’ın göbeğinde sizi evinizde hissettirecek doğallıkta küçük sevimli bir kahveci olan Ayıbedenler, eğlenceli dekorasyonu ve lezzetli yiyecekleri ile Beşiktaş’a yolu düşenleri hemen kendisine çekmeyi başarıyor.

Ayıbendeler’e ait bir radyo programı da bulunuyor. Ayıbendeler Radyo ismiyle yayın yaptıkları eğlenceli programların ve güzel müziklerin çaldığı bir radyoya sahip kahveci.

Mandabatmaz

Listemizde yer alan tek Türk kahvecisi Mandabatmaz, İstanbul’un tarihi lezzetlerinden birini müşterilerine sunuyor. 1967’den beri İstiklal Caddesi üzerinde hizmet veren kahveci Olivia Geçidi’ni kahve kokularıyla sarıyor.

Bol köpüklü kahvesi ile yıllardır hizmet veren kahveci hem yerli turistleri hem de yabancı turistleri kendisine çekiyor.

Cup of Joy

İstanbul’da Gidilecek Kahveciler

İstanbu’da Bebek ve Zorlu AVM gibi iki farklı şubesi olan kahveci, kahveleri kadar eşsiz kahvaltısı ile de oldukça meşhur. Dünya’nın pek çok yerinden seçilen özenle seçilen kahve çekirdekleri buraya gelerek ustaca kavruluyor ve eşsiz kahve deneyimlerini size sunuyor.

MontagCoffeRoasters

İstanbul’da üç şubesi bulunan MontagCoffeRoasters tamamen profesyonel bir hizmet sunuyor. İşletmecileri tamamen kahve bilgisi ile donanmış kişilerden oluşuyor bu sayede kaliteli kahve içmek sizin için oldukça kolaylaşıyor.

Üç şubesinin de birbirinden güzel dekore edilmiş mekanları sayesinde her daim kendisine müşteri bulan yerlerden biri. Yaz ve kış ayrı menüler çıkaran kahveci İstanbullular tarafından oldukça seviliyor.

MOC CoffeRoastery

MOC CoffeRoastery, Türkiye’deki 3. nesil kahve anlayışına sahip işletmelerin il örneklerinden biri. İstanbul merkezli kahvecinin farklı pek çok şehirde de şubeleri bulunuyor.

Ayrıca mekândabarista olmak isteyen kişilere çeşitli eğitim veren mekanda workshoplarda sık sık düzenleniyor.

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

İstanbul’da Gidilmesi Gereken Kahveciler