error code: 522 Antalya Kamp Alanları - Gezi ve seyahat
e
sv

Antalya Kamp Alanları

Antalya kamp alanı
avatar

Gezenti

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Antalya kamp alanları ile keyifli kamp faaliyetleri için tercih edilecek ilk noktalardan biridir. Sahip olduğu eşsiz doğası ve tatil için uygun mevsim koşullarıyla Antalya civarı kamp için adeta özel hazırlanmış yerlerdendir.

Köprülü Kanyon

Köprülü Kanyon, 1973 yılından bu yana “milli park” olarak kabul görmekte. Yüksekliği 100 metreyi geçen kanyonlar Türkiye’de en büyük kanyonlar arasında yerini alıyor.

Köprüçay Nehri dört mevsim boyunca akışını canlı tuttuğu için bölgede pek çok faaliyetin yapılma imkânı bulunmakta. Olta atma, rafting, doğa bisiklet turları, doğa yürüyüşleri ve kamp için Köprülü Kanyon gerçekten Antalya’da bulunan en iyi yerlerden biri.

Avlan Gölü

Avlan Gölü Antalya’nın Elmalı ilçesinde yer alan, karstik oluşuma sahip bir göldür. Deniz seviyesinden 1030 metre yüksek olan gölün çevresinde birbirinden güzel kamp alanları bulunuyor. Çok sayıda Akdeniz bitkisine ev sahipliği yapan Avlan Gölü, tertemiz bir hava ve eşsiz bir doğa sunuyor kamp severlere.

Kuş Cenneti: Beydağları Sahil Milli Parkı

1972 yılından beri koruma altında olan Beydağları Sahil Milli Parkı, Türkiye’nin en eski ve güzel milli parklarından biridir. Pek çok bitki ve hayvan türüne rastlamanın mümkün olduğu bölge Antalya kamp alanları arasında en popüler yerlerdendir. Doğal dokusu içinde yer alan sakız ağaçları, yabani zeytin ağaçları, defne ağaçları ile huzurlu bir kamp için kesinlikle tercih edilmesi gereken kamp alanlarından biri.

Ayrıca kamp alanları arasında bu bölgeyi ön plana çıkaran en önemli detay, bölgede yaşayan kuş türlerinin oldukça fazla olmasıdır. Anadolu genelinde yaşadığı tespit edilebilmiş yaklaşıl 456 çeşit kuş türünün 72 adedi Beydağları Sahil Milli Parkı’nda yaşamını sürdürmektedir.

Phaselis- Bostanlık Koyu

Büyük şehirlerin karmaşasından ve gürültüsünden bunalanların ilk tercih ettiği bölgelerden Phaselis-Bostanlı Koyu merkeze çok uzak değildir. El değmemiş, doğası bozulmamış bu koyda kamp yapmak ruhunuzu yenileyecek.

Dipsiz Göl

Antalya Toros Dağları’nın kuzey yamaçlarında 1702 metre yükseklikte bulunan Dipsiz Göl, her mevsim aynı seviyede ve temizlikte kalan masmavi ve berrak suyu ile kamp severlerin ilgi gösterdiği alanlardan biri. Etrafında kamp yapmak için her sene pek çok turisti ağırlayan Dipsiz Göl etrafında yerleşim yerlerini de barındırıyor.

İncekum Orman Kampı

İncekum, Antalya kamp alanları içerisinde yer alan doğayla bütünleşmiş, yemyeşil ormanla iç içe, masmavi deniziyle gökyüzüyle adeta bir cennet. Çam ağaçlarının gölgesinde huzuru, Akdeniz’in masmavi sularında şehir hayatında ve yüksek binaların arasında kaybettiğiniz özgürlüğü hissedebileceğiniz bir kamp alanı. Alanya’ya çok yakın ve kendine özel çok güzel bir koyu bulunan İncekum Orman Kampı kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri.

Manavgat Köprülü Kanyon

Durağan bir kamp anlayışının dışında bir kamp tecrübesi edinmek istiyorsanız Manavgat Köprülü Kanyon bunun için en ideal yerlerden biridir. Tazı Kanyon gezisi, rafting ve yürüyüş gibi pek çok aktiviteyi Manavgat Köprülü Kanyon bölgesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Antalya Kamp Alanları